برنامه ها

برگزاری کارگاه های آموزشی در مورد کودک

اولین قدم برای این که بتوانید والدین توانمند و موفقی باشید،دانستن است.

در کارگاه‌های آموزشی پیش از تولد، ما شما را با دنیای جنین و تحول وی آشنا کرده و به شما می‌آموزیم که چگونه قبل از تولد فرزندتان با او ارتباط برقرار کنید و از هم اکنون، به رشد و تحول بهینه‌اش کمک کنید. 

 همچنین با ویژگی‌های کودک، ضعف‌ها و توانمندی‌هایش، نیازها و شیوه پاسخدهی مناسب به آن‌ها در هر مرحله از تحول آشنا می‌شوید و مهارت‌های اولیه لازم برای مراقبت از کودکتان را بدست می‌آورید.

  ما به شما نشان می‌دهیم که نقش پدران تا چه حد در زمینه رشد عاطفی و رفتاری کودکان موثر است و شما پدران عزیز چطور می‌توانید به بهترین وجه در جریان تحول کودک دلبند خود تاثیرگذار باشید.

 

برگزاری کارگاه های آموزشی مربوط به والدین

در بخشی از کارگاه‌های آموزشی، شما با روانشناسی دوران بارداری، مشکلات رایج در این دوره و راهکارهای رفع آن‌ها آشنا خواهید شد.

همچنین شما اطلاعاتی مفید و کاربردی در مورد نشانه‌های افسردگی پس از زایمان، علل بروز و راه‌های پیشگیری و درمان آن می‌آموزید.

ما به شما کمک می‌کنیم تا برای زایمان آماده شوید و با خیالی آسوده و احساسی دلنشین به استقبال نوزاد خود بروید.

 

به علاوه شما مهارت‌های اولیه برای ایجاد دلبستگی ایمن در فرزندتان را به دست می‌آورید. در دوره پس از تولد نیز ما به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید مهارت‌های فرزندپروری مناسبی را به اجرا درآورید.

 

ارزیابی های ویژه برای شما، همسر و کودکان

در مراحل مختلف این سفر، ما ارزیابی‌های مختلفی خواهیم داشت تا بهترین و مناسب‌ترین خدمات را به شما و کودکتان ارائه دهیم. هدف اصلی این ارزیابی‌ها، پایش رشد روان‌شناختی کودک است. در این ارزیابی‌ها روند تحول کودک در حیطه‌های مختلف (حرکتی، ارتباطی، یادگیری، اجتماعی و ...) بررسی و نیازهای خاص او شناسایی خواهند شد. کیفیت رابطه شما بافرزندتان، ویژگی‌های خاص این رابطه و پیامدهای آن، از جمله دلبستگی ایمن یا ناایمن، نیز بررسی می‌شوند.

ارزیابی‌هایی در حیطه‌های رفتاری، هیجانی و شناختی انجام می‌شود تا شما از وضعیت کودک در مراحل مختلف آگاه باشید. همچنین سطح پردازش حسی شما و کودکتان سنجش می‌شود تا شما با نیازهای حسی کودکتان آشنا شده و بیشترین هماهنگی را با این نیازهای خاص پیدا کنید.

همچنین ما نقاط قوت و ضعف رابطه شما و همسرتان را شناسایی کرده و به شما در رفع مشکلات  احتمالی و ارتقاء این روابط کمک می‌نماییم.

افزون بر این، تاثیر تجارب قبلی شما، بویژه در ارتباط با والدین خود و  اثر آن‌ها بر رفتارهای کنونی‌تان با کودک بررسی خواهند شد.

 

مشاوره های فردی

- تقویت روابط زوجین و کمک به آن‌ها برای سازگاری با وضعیت جدید

- شناخت بازنمایی های ذهنی و تغییر آن‌ها

- آموزش مهارت‌های مقابله با استرس‌های خانوادگی

- بررسی نتایج ارزیابی‌ها و ارائه آموزش‌های اختصاصی

- تقویت و بهبود رابطه والد- کودک

- آموزش روش‌های مناسب تربیتی با توجه به ویژگی‌های کودک، باورهای والدین و ....

 

بازدید های خانگی

هدف اصلی از بازدیدهای خانگی، ارائه خدمات روانشناختی در محیط طبیعی خانواده است که به

متخصص این امکان را می‌دهد تا با شرایط واقعی زندگی کودک، روابط والد- کودک و نقاط قوت

و ضعف آن آشنایی درستی پیدا کرده و آموزش‌های لازم را به صورت عینی به والدین ارائه دهد.

بنابراین والدین می‌توانند در حضور متخصص مهارت‌هایی را که آموخته‌اند، تمرین و ارزیابی کنند.

 

در این بازدیدها، ما به شما می‌آموزیم که چگونه نیازهای ویژه نوزادتان را شناسایی نموده و بیشترین هماهنگی را با ویژگی‌های خلقی خاصش ایجاد کنید، می‌آموزید با توجه به سطح پردازش حسی و نیازهای خاص فرزندتان، مهارت‌های اداره کردن او در زمینه‌های مختلف تغذیه، نظافت و حمام کردن، خواب و پوشش  و ...، را کسب کنید. همچنین مهارت‌های برقراری رابطه مناسب با نوزاد در مراحل مختلف و غنی‌سازی هر چه بیشتر این رابطه و بکارگیری روش‌های تربیتی مناسب را به شما نشان داده و تقویت می‌کنیم. به علاوه، تمرین‌های ویژه‌ای در خصوص افزایش مهارت‌های شناختی، استفاده از ظرفیت‌های بالقوه کودک و بازی‌های مناسب وی به شما ارائه خواهد شد.

 

                و خدمات متنوع دیگری چون

آموزش مجازی، گروه های حمایت، بروشورهای آموزشی و...

 

       شما می‌توانید با ثبت‌نام در برنامه مسافر کوچولو،

یکی از اعضای این برنامه باشید و از مجموعه متنوع خدمات پیشرفته و پیشگیرانه

       برنامه‌ریزی‌شده در این طرح استثنایی، بهره‌مند شوید.

ورود و خروج

سخن بزرگان

فرزند شایسته و خوب گلی از گل های بهشت است. (رسول اکرم (ص))

نظر سنجی

نظر شما درباره سایت

آمار

بازدیدکنندگان
12
مطالب
21
وب لینک ها
1
نمایش تعداد مطالب
207416

اعضای آنلاین

ما 11 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم